Kanał Elbląski (35 km)

Kanał Elbląski (35km)

 

Jedna z najciekawszych pod względem krajoznawczym i technicznym dróg wodnych, nie tylko w Polsce, ale także i w Europie. Łączący dwa piękne miasta Kanał Elbląski prowadzi przez sieć jezior i jest niebywale oryginalną oraz doskonale przemyślaną drogą żeglowną. Niezwykłą cechą tej drogi wodnej jest fakt, że płynąc z Elbląga do Ostródy, pokonuje się ją pod górkę(za pomocą śluz i pochylni). Różnica wysokości między jeziorem Druzno, wypełniającym dno obniżenia depresyjnego (1,8 m p.p.m.), a położonym na zachód od Ostródy Jeziorem Drwęckim wynosi około 100 m. Tereny bezpośrednio do niego przyległe i najbliższe okolice stanowią obszar chronionego krajobrazu. Niepowtarzalne walory przyrodniczo-krajobrazowe poznają i podziwiają tu corocznie tysiące turystów. Ciekawostką jest, że w 2007 r. w rankingu ,,Rzeczpospolitej” Kanał Elbląski został wybrany jednym Siedmiu Cudów Polski, tuż obok Kopalni Soli w Wieliczce, Zamku w Malborku i Katedry na Wawelu.

 

powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email

Ośrodek wypoczynkowy Mazury

Jeśli szukasz miejsca na wypoczynek na Mazurach, zapraszamy do naszego Ośrodka Wypoczynkowego Kołatek. Jeśli chcesz doświadczyć niezapomnianych wrażeń i doskonałych warunków do zrelaksowania się, odpoczynku i zabawy, Ośrodek Wypoczynkowy Kołatek w pięknym otoczeniu jezior i lasów na Mazurach jest właśnie tym, czego szukasz!

Oferujemy domki letniskowe. Goście mają do dyspozycji szereg atrakcji do dyspozycji. Oferujemy bazę noclegową do zielonych szkół i kolonii dla dzieci. Jeżeli jesteś organizatorem zielonych szkół zapraszamy do nas. Kołatek to idealne miejsce do organizacji zielonej szkoły.

Zielone szkoły, kolonie dla dzieci

Jeśli szukasz idealnego miejsca na wypoczynek na Mazurach, zapraszamy do Ośrodka Wypoczynkowego Kołatek. U nas każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!

Copyright © Ośrodek Kołatek 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym. Administrator danych, Polityka Prywatności

COVID-19 Sprawdź jakie procedury stosujemy, w związku z pandemiąwięcej