Atrakcje regionu

W pobliżu ośrodka znajduję się wiele ciekawych miejsc które warto zobaczyć w tym: zabytki architektury, miejsca rozrywki i wiele więcej. Oto kilka ciekawych propozycji na pobliskie zwiedzanie.

 

 

1. Skansen w Olsztynku (5km)

Skansen w Olsztynku należy do jednych z najstarszych w Polsce. Zgromadzono w nim 73 obiekty dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii i Mazur, Powiśla i Małek Litwy, o zróżnicowanych funkcjach i budowie. Są to budynki mieszkalne, sakralne, zabudowania gospodarcze i przemysłowe.

 

 

2. Olsztyn (32km)

Olsztyn jest stolicą terytorialną i kulturalną Warmii i Mazur. To nie tylko uroczo położone miasto, ale także gród mający ponad 650-letnia historię, zamek gotycki, interesujące spektakle, koncerty, wystawy to wszystko sprawia, że ci którzy zdecydowali się przyjechać do Olsztyna chętnie tam wracają.

3. Sanktuarium w Gietrzwałdzie (25 km)

Miejscowość Gietrzwałd słynna jest z powodu mających tam miejsce objawień Najświętszej Maryi Panny, które do tej pory jako jedyne na ziemiach polskich zostały oficjalnie uznane przez władzę kościelną.

4. Pole Bitwy pod Grunwaldem (25 km)

Pole bitwy pod Grunwaldem to ikona atrakcji turystycznych Warmii i Mazur. Niezwykła inscenizacja, która odbywa się co roku w okolicy 15 lipca, upamiętnia walkę z 1410 roku, w której starły się wojska Władysława Jagiełły z Krzyżakami.

 

5. Kanał Elbląski (35 km)

Kanał Elbląski to jedna z najciekawszych pod względem krajoznawczym i technicznym dróg wodnych, nie tylko w Polsce, ale także i w Europie. Łączący dwa piękne miasta Kanał Elbląski prowadzi przez sieć jezior i jest niebywale oryginalną oraz doskonale przemyślaną drogą żeglowną.

6. Zamek w Nidzicy (30 km)

Zamek w Nidzicy zbudowany został na wzgórzu w końcu XIV wieku. Stanowił ważny punkt strategiczny w obronnym systemie krzyżackim.

7. Aquapark w Pluskach (20 km)

Aquapark w Pluskach został zaprojektowany z myślą o połączeniu jego efektownych wnętrz z przepiękną przyrodą otaczającą cały kompleks.

 8. Łowisko Szwaderki (6 km)

Położone w południowej części Pojezierza Olsztyńskiego, przy drodze Olsztynek-Szczytno, w regionie bardzo urokliwym, czystym, o nieocenionych walorach przyrodniczych…

powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email

Ośrodek wypoczynkowy Mazury

Jeśli szukasz miejsca na wypoczynek na Mazurach, zapraszamy do naszego Ośrodka Wypoczynkowego Kołatek. Jeśli chcesz doświadczyć niezapomnianych wrażeń i doskonałych warunków do zrelaksowania się, odpoczynku i zabawy, Ośrodek Wypoczynkowy Kołatek w pięknym otoczeniu jezior i lasów na Mazurach jest właśnie tym, czego szukasz!

Oferujemy domki letniskowe. Goście mają do dyspozycji szereg atrakcji do dyspozycji. Oferujemy bazę noclegową do zielonych szkół i kolonii dla dzieci. Jeżeli jesteś organizatorem zielonych szkół zapraszamy do nas. Kołatek to idealne miejsce do organizacji zielonej szkoły.

Zielone szkoły, kolonie dla dzieci

Jeśli szukasz idealnego miejsca na wypoczynek na Mazurach, zapraszamy do Ośrodka Wypoczynkowego Kołatek. U nas każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!

Copyright © Ośrodek Kołatek 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym. Administrator danych, Polityka Prywatności

COVID-19 Sprawdź jakie procedury stosujemy, w związku z pandemiąwięcej