Pole Bitwy pod Grunwaldem (25 km)

Pole bitwy pod Grunwaldem to ikona atrakcji turystycznych Warmii i Mazur.

 

Niezwykła inscenizacja, która odbywa się co roku w okolicy 15 lipca, upamiętnia walkę z 1410 roku, w której starły się wojska Władysława Jagiełły z Krzyżakami. W historycznym widowisku udział bierze 2 tysiące rycerzy z Polski, Europy, Rosji, a także Stanów Zjednoczonych. Inscenizację ogląda corocznie ponad 100 tys. widzów. Na Polach Grunwaldzkich, turyści oprócz samej bitwy zobaczyć można: kamienie z pomnika grunwaldzkiego z Krakowa zniszczonego przed Hitlerowców, współczesny pomnik grunwaldzki, muzeum bitwy (bandery, makiety i wykopaliska), Kamień pamiątkowy, gdzie poległ Ulryk von Jungingen i ruiny kaplicy postawionej w miejscu, w którym prawdopodobnie było epicentrum bitwy.

powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email

Ośrodek wypoczynkowy Mazury

Jeśli szukasz miejsca na wypoczynek na Mazurach, zapraszamy do naszego Ośrodka Wypoczynkowego Kołatek. Jeśli chcesz doświadczyć niezapomnianych wrażeń i doskonałych warunków do zrelaksowania się, odpoczynku i zabawy, Ośrodek Wypoczynkowy Kołatek w pięknym otoczeniu jezior i lasów na Mazurach jest właśnie tym, czego szukasz!

Oferujemy domki letniskowe. Goście mają do dyspozycji szereg atrakcji do dyspozycji. Oferujemy bazę noclegową do zielonych szkół i kolonii dla dzieci. Jeżeli jesteś organizatorem zielonych szkół zapraszamy do nas. Kołatek to idealne miejsce do organizacji zielonej szkoły.

Zielone szkoły, kolonie dla dzieci

Jeśli szukasz idealnego miejsca na wypoczynek na Mazurach, zapraszamy do Ośrodka Wypoczynkowego Kołatek. U nas każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!

Copyright © Ośrodek Kołatek 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym. Administrator danych, Polityka Prywatności

COVID-19 Sprawdź jakie procedury stosujemy, w związku z pandemiąwięcej