Skansen w Olsztynku (5km)

Skansen w Olsztynku należy do jednych z najstarszych w Polsce.

Zgromadzono w nim 73 obiekty dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii i Mazur, Powiśla i Małek Litwy, o zróżnicowanych funkcjach i budowie. Są to budynki mieszkalne, sakralne, zabudowania gospodarcze i przemysłowe.

Położony na skraju miasta skansen jest wiernym odzwierciedleniem typowego pejzażu regionu: lasy przeplatają się z polami, są również oczka wodne i bagna. Zwiedzający mają wrażenie, że przenieśli się do sielskiej wioski sprzed lat. Podwórka wypełniają zwierzęta, a wnętrza domostw wyglądają tak, jakby domownicy opuścili je tylko na chwilę.

Wieś w skansenie sprawia wrażenie samowystarczalnej: są tu olejarnia, kuźnia i młyn wodny, a w górze dostojnie skrzypią skrzydła drewnianych wiatraków. Warto zobaczyć też kryty strzechą kościół, który co niedzielę ożywia liturgia mszy świętej. Na gości czeka także dwustuletnia karczma, a w niej smacznie przyrządzone ryby z okolicznych jezior. Będąc w okolicy Olsztyna nie można zapomnieć być zajechać w to magiczne miejsce by cofnąć się w czasie zobaczyć jak żyli nasi przodkowie.

 

 

 

 

 

powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email

Ośrodek wypoczynkowy Mazury

Jeśli szukasz miejsca na wypoczynek na Mazurach, zapraszamy do naszego Ośrodka Wypoczynkowego Kołatek. Jeśli chcesz doświadczyć niezapomnianych wrażeń i doskonałych warunków do zrelaksowania się, odpoczynku i zabawy, Ośrodek Wypoczynkowy Kołatek w pięknym otoczeniu jezior i lasów na Mazurach jest właśnie tym, czego szukasz!

Oferujemy domki letniskowe. Goście mają do dyspozycji szereg atrakcji do dyspozycji. Oferujemy bazę noclegową do zielonych szkół i kolonii dla dzieci. Jeżeli jesteś organizatorem zielonych szkół zapraszamy do nas. Kołatek to idealne miejsce do organizacji zielonej szkoły.

Zielone szkoły, kolonie dla dzieci

Jeśli szukasz idealnego miejsca na wypoczynek na Mazurach, zapraszamy do Ośrodka Wypoczynkowego Kołatek. U nas każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!

Copyright © Ośrodek Kołatek 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym. Administrator danych, Polityka Prywatności

COVID-19 Sprawdź jakie procedury stosujemy, w związku z pandemiąwięcej